سری فول متال آکمیست نوشته هیرومو آراکاوا بدون شک یکی از بهترین مانگا های شونن در تمام دوره هاست.

ازین مانگا  دو فصل انیمه اقتباس شده

سری 

Fullmetal Alchemist 2003

و سری  2009 Fullmetal Alchemist Brotherhood 

دلیلش این بوده که سری اول زمانی ساخته شده که مانگا هنوز در حال انتشار بوده بنابراین بعد از مدتی به خاطر نداشتن متریال کافی انیمه راه خودش رو در پیش می گیره و به جای فیلر ساختن داستان رو بر اساس سناریوی خودشون  به اتمام می رسونند

اما سری برادرهود دقیقا بر اساس مانگا ساخته شده و تمام و کمال هر آنچه که تو مانگا اتفاق افتاده رو تا آخر نشون میده

حالا بحثی که همیشه پیش میاد اینه که کدوم یکی ازین دو سری بهتر عمل کردند ؟

طبیعتا نظر اکثریت بر اساس سایت مای انیمه لیست اینه که سری برادرهود بهتر که هیچ بهترین انیمه ی دنیا هست

چون هم بر اساس مانگاست و هم جدیدتره و از نظر گرافیکی قوی تره  و هم کامله

منم همینطور فکر می کردم .تا اینکه سری 2003 انیمه رو دیدم

با اینکه به شخصه با این قضیه که انیماتورا دست ببرند تو یه کار به شدت مشکل دارم مثه اتفاقی که برای kuroshitsuji افتاد

اما این دفعه با یه استثنا رو به رو شدم.

و اون فول متال 2003 هست

من مانگای فول متال رو هم خوندم و می دونم که سری دوم واقعا یه کار عالیه و به بهترین نحو مانگا رو انیمه کرده

اما بازم فکر می کنم که سری 2003 هم یکی از بهترین انیمه هاست

و حتی نسبت به برادرهود بیشتر با سلیقه ی من سازگاره :)

از وقتی فصل جدید فول متال بر اساس مانگا ساخته شد خیلی ها فول متال 2003 رو کنار زدن و الان تو اکثر سایت های ایرانی و خارجی می بینید که گفته میشه که با وجود برادرهود ومی به دیدن فصل اول نیست و

فول متال 2003 ارزش دیدن نداره

تو این بلاگ می خوام برای شما یه لیست از نقاط قوت این سری رو بنویسم و بهتون ثابت کنم که این انیمه ارزش دیدن داره :)

و چه بسا از جهاتی حتی از برادرهود هم بهتر عمل کرده !

اگه میخواید بدونید چرا این بلاگ رو تا آخر بخونید :-)

برای خوندن پارت اول برو ادامه مطلب:)

ادامه مطلب

※سرزمین عجایب پاندورایی※

J Melody - موسیقی ژاپن ~ The GazettE

Durarara Drama CDs - دراما سی دی های دورارارا

رو ,انیمه ,سری ,مانگا ,هم ,متال ,فول متال ,بر اساس ,که سری ,متال 2003 ,سری برادرهود ,اساس مانگا ساخته

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

zoodnews نمایندگی شوفاژ دیواری در شیراز - فلاح زاده H♡L اجاره آپارتمان مبله در جزیره قشم دانلود برتر بوزینه ی خالخالی تور کربلا معرفی خدمات بیمه درمان و سلامت Music Maker parsaa