اخیرا بعد از چند سال (فکر کنم 6 سال) دوباره انیمه ی Pandora Hearts رو دیدم :)

یه چیز عجیبی که در مورد این داستان هست اینه که هر چند بار که ببینیش باز یه نکته ی جدیدی لا به لاش وجود داره 

اینقدر که این داستان دقیق و پر جزییاته باور نکردنیه ! 

هیچ دیالوگی بی معنی نیست 

هیچ اتفاقی بی هدف نیست 

من که مانگاش رو خوندم (چند بار تا حالا) حالا که دوباره رو انیمه رو دیدم(اینم چندین بار) یه قسمت هاییش بازم مات و مبهوت میشدم ! چطور ممکنه این داستان تا این حد دقیق باشه ! 

که حتی خیلی از دیالوگ ها بعد از فهمیدن کل مانگا الان خیلی خیلی بیشتر معنی میده ! 

یه نکته هم خیلی برام جالب بود اینه که سه قسمت آخر انیمه کلا خارج از داستان مانگاس و انیماتورا اون سه قسمت رو ساختند و پایان بندیش کردند 

با وجود اینکه تا قبل ازون قسمت ها تمام داستان با توجه با مانگاش کاملا جور درمیاد اما تو این سه قسمت کلی پلات هول ایجاد میشه و کاملا مشخصه که داستان رو خود نویسنده ننوشته 

یه چیز بامزه ی دیگه اش هم اینه که انگار تو این سه قسمت انیماتورا واسه خودشون دارند در مورد ادامه داستان از زبان شخصیت ها نظریه پردازی می کنند :)

و از همه خنده دار تر اینه که اون چیزی که آخر انیمه نشون میده به کل با چیزی که تو مانگا پیش میاد متفاوته ! D:

یعنی این جون موچیزوکی مانگاکای پاندورا هارتز یه نابغه اس که هیچ کس نتونست دستش رو بخونه بیخود نیست بهش لقب "ملکه ی ترول" رو دادن! و من خودم با اینکه مانگا رو چند سال پیش خوندم هنوز که هنوزه ازون شوک هایی که بهم وارد کرده درمان نشدم XD 

صد در صد انیمه ی پاندورا هارتز در حد مانگاش نیست ! 

من الان که انیمه رو تموم کردم میخوام یه دور هم مانگاش رو از اول بخونم 

درسته که انیمه از مانگا اقتباس شده( به جز چند قسمت )آخر اما بازم از یه طرف طراحی های موچیزوکی تو مانگا چیز دیگه ایه و از یه طرف یه سری جزییات و رمز و راز تو مانگا هست و تو انیمه اش نیست 

مثلا کاور های رنگی هر جلد مانگا هر کدوم کلی رمز و راز دارند و خیلی هاشون یه بخش مهمی از داستان رو تو خودشون نشون میدن کلی هم نماد و چیزهای دیگه . که باعث میشه وقتی تو داستان بهش پی بردید همون کاور ها احساساتتون رو به بدترین نحو جریحه دار کنهXD

اما بازم با اینحال دیدن انیمه واجبه ! 

یکی از مهم ترین دلیل هاش آهنگ های متن انیمه اس ! که اصلا یکی ازین آهنگ ها پلات انیمه محسوب میشه ! 

آهنگساز انیمه هم کاجیورا یوکی هستش که حتما میدونید که ایشون یکی از بزرگ ترین آهنگساز های ژاپنه ! 

اون موقع که مانگای پاندورا هارتز در حال انتشار بود شایعه شده بود که موچیزوکی جون با کاجیورا یوکی صحبت کرده و داستان پاندورا هارتز رو براش تا آخر لو داره به خاطر همین آهنگ های این انیمه با چپتر های آخر مانگا هم جور میاد (مخصوصا اون آهنگ معروف!)

جالبه بدونید کاجیورا سان یه زبان واسه خودش اختراع کرده که ترکیبی از ژاپنی و لاتین و انگلیسیه و چند تا از ترک های همین انیمه هم به همین زبان خونده شده ! 

کسی نمی دونه دقیقا شعرش چه معنی ای میده اما تو این داستان بدون اینکه معنی دقیقش رو بدونید می تونید با همون آوا های بی معنی کاملا مفهومش رو درک کنید ! 

این آهنگ َAlone یکی از همین آهنگ هاست که از OST های پاندورا هارتزه و به زبان کاجیورایی خونده شده در صورت امکان حتما بهش گوش بدید!

دلیل دیگه ای که دیدن این انیمه رو واجب میکنه سیو های فوق العاده اش هست مثه جون فوکویاما و اونو دایسوکه و کانا هانازاوا و صدا گذار شخصیت گارا تو ناروتو (که الان اسمش رو یادم نیست بی گوگلی بدترین درد دنیاس -_- ) و .

و اینکه انیمه از نظر گرافیکی نسبت به زمان خودش خیلی خوبه و استایل خاص و فانتزی ای داره ! 

درسته در حد نقاشی های خود جون ساما نیست اما همچنان خوش آب و رنگ و جذابه !

می دونید که پاندورا هارتز از داستان آلیس در سرزمین عجایب نوشته ی لوییس کارول الهام گرفته شده . داستان اصلا شباهتی نداره و فقط تم اصلی و اسم های شخصیت ها استفاده شده 

اگه قبل دیدن انیمه این کتاب و کتاب آن سوی آینه ها رو بخونید ممکنه تا حدی کمک کنه که کمتر سر گیجه بگیرید XD

با دیدن انیمه هیچی ! یعنی دقیقا هیچی !!! از داستان نمی فهمید XD ولی بازم حداقل سه بار ببینیدش XD

این دیگه ازون کارهاس که مانگاش واجبه ! مانگاش هم حداقل سه دور از اول تا آخر بخونید XD

بعد خوندن مانگاش هم هیچ وقت اون آدم قبلی نمیشین XD 

یه تجربه ی صد در صد تروماتیکهXD

خلاصه من خودم تا حالا بعد دیدن کلی انیمه و خوندن کلی مانگا و کتاب و دیدن فیلم و سریال تا حالا به هیچ داستانی مثه پاندورا هارتز برنخوردم .

اصلا این انیمه و مانگا شبیه هیچی نیست ! 

یکی از عجیب ترین تجربه های زندگیمه و هر چند سال که می گذره بیشتر به عجیب بودنش پی می برم !

در مورد این انیمه و مانگا حرف زیاد دارم و بعدا مفصل در مورد رمز و راز هاش وقتی که "زمستون" شد بلاگ می نویسم^ω^

پس سعی کنید تا اون موقع انیمه ببینید و مانگاش هم بخونید و به سرزمین عجایب پاندورایی ملحق بشید ^^

پ.ن.عکس پروفایلم از شخصیت های پاندورا هارتزه :)

※سرزمین عجایب پاندورایی※

J Melody - موسیقی ژاپن ~ The GazettE

Durarara Drama CDs - دراما سی دی های دورارارا

انیمه ,رو ,های ,داستان ,یه ,مانگا ,پاندورا هارتز ,این داستان ,در مورد ,از داستان ,سه قسمت

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کنکور و مشاوره مدیاتودی مرکز تخصصی کاردرمانی و گفتار درمانی دکتر صابر پراکنده گویی های روزمره دنیای فیلم هندی معماری سیستم های مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست(HSE) سایت بنیس مدیر 98 | بهبود مدیریت کسب و کار